Kullanım Şartları ve Satış Sözleşmesi


Sitenin Genel Kullanım Şartları


Sitenin genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumlulukları içerikleri; Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin aysukozmetik.com kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı üyelik formunu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılırsınız. aysukozmetik.com, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.


1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları


aysukozmetik.com tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir. Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karısan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:


1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düsen bilgilerin siteye kaydedilmesi,


1.b. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması,


1.c. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adi, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur. Ayni şekilde Kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adi gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.


1.d. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi


2. İçerik Kullanımı


2.a. aysukozmetik.com içeriğinde yer alan bütün alan adi, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, is metodu ve is modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeksizin kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya aysukozmetik.com’un izni olmadan kullanmak yasaktır.


2.b. Bu sayfaların tasarımında ve veri tabanı oluşturulmasında kullanılan yazılımın hakki aysukozmetik.com’a aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.


2.c. aysukozmetik.com’a iletilen tüm eleştirilerin hakki aysukozmetik.com’ a aittir, istenildiği taktirde aysukozmetik.com tarafından pazarlama amacıyla kullanılabilir.


3. Sorumluluklar


3a.aysukozmetik.com ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek ve aysukozmetik.com'u geliştirmektir.

3.b. aysukozmetik.com kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile elektronik posta adresini ve şifresini girerek aysukozmetik.com'u kullanmaya başlayabilir.

3.c. Kullanıcı, aysukozmetik.com ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcıya aittir. aysukozmetik.com ashaba islenmek üzere gönderilen görsellerin telif ve lisans haklarından tamamen müşteri sorumludur. aysukozmetik.com kazıma işlemi için gönderdiğiniz görsellerin yayınlama hakkini saklı tutar, müşteri gönderdiği görsellerden hiçbir hak talep edemez.  Telif sahipleri kendine ait bir görselin aysukozmetik.com.da yayınlandığını düşünüyorsa, kaldırılması için telif & lisans belgeleriyle birlikte kaldırma talebini bilgi@aysukozmetik.com  e-posta adresine bildirmelidir.


3.d. Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya aysukozmetik.com sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, Kullanıcının aysukozmetik.com'dan yararlanması aysukozmetik.com tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabi kapatılabilir.


3.e. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin aysukozmetik.com 'u kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.


3.f. Kullanıcı, aysukozmetik.com 'dan kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakki, Ticari Marka Kanunu kapsamında notlarını silemez veya çıkartamaz.


3.g. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından aysukozmetik.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüsü olmadığını kabul eder.


3.h. aysukozmetik.com ya da kullanıcının kendisi tarafından sonlandırılan kullanıcı hesabına ait her türlü kaydı silip silmeme kararı aysukozmetik.com’a aittir. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.


3.i. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.


3.j. aysukozmetik.com kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. aysukozmetik.com, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.


3.k. aysukozmetik.com, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bagli kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabınıza bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkini saklı tutar.


3.l. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.


3.m. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz.


Kullanıcı, servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katilim sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle aysukozmetik.com ’un uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. aysukozmetik.com, kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.


aysukozmetik.com’nin Hak ve Yükümlülükleri


4.a. aysukozmetik.com, kullanıcının sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arizalar dışında, yararlandırılacağını, kullanıcının paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcının aysukozmetik.com sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, aysukozmetik.com ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.


4.b. aysukozmetik.com taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. aysukozmetik.com’un her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakki vardır. Kullanıcı işbu hakki kabul eder. aysukozmetik.com , herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını ayni link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, aysukozmetik.com’da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve aysukozmetik.com sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.


İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri aysukozmetik.com sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın aysukozmetik.com tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.


5. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi


Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren aysukozmetik.com sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.


6. Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü


Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.7. Tebligat Adresleri


7.a. aysukozmetik.com sitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının aysukozmetik.com’a  bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.


7.b. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.


7.c. Yine aysukozmetik.com kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın aysukozmetik.com tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.